UOKiK ostrzega przed fałszywymi informacjami o przydzielonych pieniądzach

(Marek Druś)
opublikowano: 08-12-2006, 12:08

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ostrzegł w piątek przed nieuczciwymi firmami wysyłkowymi, które obiecują pomoc finansową.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ostrzegł w piątek przed nieuczciwymi firmami wysyłkowymi, które obiecują pomoc finansową.

Nieuczciwe praktyki spółki działającej pod nazwą "Światowa Komisja Finansowa", polegają na wysyłaniu konsumentom pism zatytułowanych Zamówienie o nabyciu praw - wyłącznie zarezerwowane dla beneficjenta - poinformował UOKiK.

Adresaci listu informowani są w nim o przyznaniu pomocy finansowej w wysokości 50 tys. zł. Warunkiem skorzystania ze wsparcia jest odesłanie przedsiębiorcy załączonego do korespondencji dokumentu stylizowanego na czek wraz z 10 znaczkami o łącznej wartości 13 zł, a przy odbiorze obiecanej pieniężnej przesyłki uiszczenie 96 zł.

UOKiK przestrzega, że dokumenty przesyłane przez spółkę sprawiają wrażenie oficjalnych pism. Ich uwiarygodnieniu służą m.in. sformułowania: Dział Kontroli Światowej Komisji Finansowej oraz Dyrekcja ds. Kontaktów z Klientami.

Nadawca podaje również personalia osób, które rzekomo wzięły udział w akcji i otrzymały wsparcie finansowe. Z doświadczeń UOKiK wynika jednak, że w analogicznych sytuacjach osoby, które dokonały wpłaty żądanych kwot, nie otrzymały obiecanej wygranej.

Urząd przypomina konsumentom, by zwracali szczególną uwagę na niezamówione przesyłki, w szczególności, gdy wiąże się to z koniecznością poniesienia jakichkolwiek kosztów z ich strony. Nieuczciwe praktyki tego typu dotyczą m.in. spółek: D2M, Alan, Integra Direct, Millet Holdings, Associated Initiates oraz FFS Ekspedycja - twierdzi UOKiK.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane