UOKiK: Pogarsza się jakość sprzedawanego paliwa

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 01-02-2006, 12:10

Pogarsza się jakość paliw sprzedawanych na stacjach benzynowych w Polsce - poinformował na środowej konferencji prasowej prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - Cezary Banasińki.

Pogarsza się jakość paliw sprzedawanych na stacjach benzynowych w Polsce - poinformował na środowej konferencji prasowej prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - Cezary Banasińki.

    Z kontroli przeprowadzonych w 2005 roku przez Inspekcję Handlową wynika, że w 6 proc. stacji benzynowych w Polsce sprzedaje się paliwo niewłaściwej jakości. Jest to ok. 1 proc. więcej niż w 2004 roku.

    Zdecydowanie pogorszyła się jakość sprzedawanego na stacjach oleju napędowego. Kryteriów jakościowych nie spełniło w ub. r. 8 proc. pobranych próbek, podczas gdy w 2004 roku wskaźnik ten wyniósł nieco ponad 5 proc. Lekko pogorszyła się jakość sprzedawanych benzyn 95 i 98. Wadliwa okazała się, podobnie jak w 2004 roku, co 20-ta pobrana próbka.

    Banasiński podkreślił, że niepokojącym zjawiskiem jest recydywa wśród właścicieli stacji benzynowych. Jak wykazała kontrola Inspekcji Handlowej, na co trzeciej stacji, na której w 2004 roku wykryto paliwo niewłaściwej jakości nadal oferowana jest "zła" benzyna i olej napędowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / UOKiK: Pogarsza się jakość sprzedawanego paliwa