UOKiK: prawie 900 tys. zł kary dla Pekao Leasing

DI, UOKiK
opublikowano: 12-07-2013, 11:10

Za ograniczanie prawa do reklamacji sprzętu poleasingowego Prezes Urzędu nałożyła na Pekao Leasing karę prawie 900 tys. zł

Pekao Leasing za pośrednictwem strony internetowej sprzedaje używane, poleasingowe towary – m.in. samochody. Wątpliwości Prezes UOKiK wzbudził regulamin sprzedaży tych sprzętów umieszczony na stronie internetowej Pekao Leasing. Po jego przeanalizowaniu Prezes UOKiK stwierdziła, że znalazły się w nim sprzeczne z prawem postanowienia. Na ich podstawie Pekao Leasing nie dawała konsumentom możliwości reklamowania poleasingowych towarów. Tymczasem zgodnie z prawem, jeżeli kupujemy rzecz używaną, nie tracimy prawa do reklamacji z tytułu niezgodności z umową. 

Prezes UOKiK stwierdziła, że postanowienia regulaminu Pekao Leasing wprowadzają konsumentów w błąd – nałożona na przedsiębiorcę kara to 899.618 zł). Decyzja nie jest ostateczna, ponieważ spółka odwołała się do sądu.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, UOKiK

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / UOKiK: prawie 900 tys. zł kary dla Pekao Leasing