Czytasz dzięki

UOKiK przedłużył termin decyzji ws. przejęcia Dossche przez Cargill Polska

ISBNews
opublikowano: 14-07-2015, 13:40

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał postanowienie o przedłużeniu o 4 miesiące terminu na zakończenie postępowania w sprawie koncentracji polegającej na przejęciu przez Cargill Polska kontroli nad spółką Dossche, podał Urząd.

"W sprawie Cargill Polska i Dossche, po analizie zebranego w sprawie materiału dowodowego, UOKiK uznał, że zachodzi konieczność przeprowadzenia badania rynku. Udziały przedsiębiorców różnią się w zależności od tego, czy rynek sprzedaży pasz zostanie zdefiniowany ogólnie jako jeden, czy też podzielony na szereg mniejszych, w zależności od przeznaczenia poszczególnych produktów. Badanie rynku i uzyskanie opinii konkurentów uczestników koncentracji pozwolą na przesądzenie tej kwestii. Zweryfikowania wymagają również niektóre dane przedstawione przez zgłaszającego, a także udział w rynku małych producentów pasz" - czytamy w komunikacie.

Postanowienie wydłużające termin na zakończenie postępowania w sprawie koncentracji Cargill Polska i Dossche jest trzecim tego rodzaju postanowieniem od czasu nowelizacji ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, która wprowadziła możliwość wydłużenia postępowania w niektórych sprawach. Ustawa weszła w życie 18 stycznia 2015 r.

Zgłoszenie Cargill Polska w sprawie zamiaru przejęcia Dossche wpłynęło do UOKiK w czerwcu 2015 r.

Cargill Polska jest spółką prowadzącą działalność związaną z żywieniem zwierząt. Podmiotem dominującym w grupie kapitałowej, do której należy Cargill Poland, jest Cargill International, Inc. z siedzibą w Stanach Zjednoczonych.

Natomiast działalność Dossche związana jest z produkcją pasz. Należy do grupy kapitałowej Dossche Invest z siedzibą w Belgii.

Przejęcie nastąpi tylko nad Dossche sp. z o.o., zgodnie z warunkową umową sprzedaży, po wyłączeniu z transakcji spółek zależnych Dossche sp. z o.o. Po zakończeniu koncentracji wspólny przedsiębiorca będzie wytwarzać i dostarczać produkty tłuszczowe do pasz zwierzęcych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane