UOKiK przeprowadził przeszukanie w Veolia Energia Warszawa

DI
aktualizacja: 12-09-2017, 11:02

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował o dokonaniu przeszukania w Veolia Energia Warszawa. Sprawdzał, czy spółka stosuje praktyki ograniczające konkurencję.

- Przeszukanie odbyło się w ramach postępowania wyjaśniającego. Jest ono prowadzone w sprawie działań przedsiębiorców zajmujących się wytwarzaniem, dostawą i obrotem energią cieplną, pod kątem możliwości ograniczenia konkurencji – wyjaśnia UOKiK.

Siedziba UOKiK
Zobacz więcej

Siedziba UOKiK

fot. TR, Puls Biznesu

Urząd informuje, że jego pracownicy sprawdzili w spółce dokumenty papierowe, dane zawarte na elektronicznych nośnikach oraz odebrali wyjaśnienia od przedstawicieli spółki.

- Przeszukanie w siedzibie przedsiębiorcy to narzędzie stosowane w sytuacjach, kiedy zachodzi podejrzenie, że dany podmiot posiada dowody, które mogą być istotne w sprawie. Może być prowadzone wyłącznie po uzyskaniu przez UOKiK zgody sądu – wyjaśniono w komunikacie.

Urząd przypomina, że podczas przeszukania przedsiębiorca ma obowiązek wpuścić jego pracowników do budynków i lokali, a także udostępnić dokumenty oraz nośniki danych. W tym roku urząd po raz trzeci skorzystał z tej możliwości zebrania materiałów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Energetyka / UOKiK przeprowadził przeszukanie w Veolia Energia Warszawa