UOKiK: Sąd Apelacyjny utrzymał ponad 18 mln zł kary nałożonej na Polkomtel

  • PAP
opublikowano: 15-11-2021, 19:23

Sąd Apelacyjny utrzymał nałożoną na Polkomtel przez prezesa UOKiK karę w wysokości ponad 18 mln zł; sprawa dotyczy kampanii Power LTE i Smart DOM - poinformował w poniedziałek na Twitterze Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Jak przypomniał UOKiK, w 2016 r. prezes Urzędu uznał, że reklamy Polkomtela dotyczące oferty smartDOM i Power LTE wprowadzały w błąd: rzeczywiste warunki oferty różniły się od prezentowanych w reklamach, gdyż ograniczały zarówno wielkość transferu (pakiety danych), jak i prędkość transmisji danych po wykorzystaniu pakietu.

"Sąd podkreślił, że reklama nie musi zawierać wszystkich elementów usługi, ale nie może przekazywać nieprawdziwych informacji" - podał Urząd na Twitterze. Poinformował, że zgodnie z wyrokiem, Polkomtel został zobowiązany do publikacji ogłoszeń o orzeczeniu w telewizji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane