UOKiK ukarał kolejny kartel na rynku materiałów budowlanych

RMf FM
31-12-2009, 10:44

Jak donosi radio RMF FM, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ukarał kolejny kartel na rynku materiałów budowlanych. Po producentach cementu przyszła kolej na producenta i dystrybutorów glazury i  gresu. Firmy muszą zapłacić karę w wysokości ponad miliona złotych.

Zdaniem urzędu, zmowa trwała od 2006 do 2007 r. Jeden z wiodących producentów ustalał w umowach z hurtownikami ceny glazury i gresu. Dystrybutorzy zostali zobowiązani do sprzedaży produktów po sugerowanych cenach. W przypadku zastosowania niższych stawek musieli poinformować o tym producenta. Dzięki temu miał on zagwarantowaną cenę swoich produktów, a dystrybutorzy nie musieli obawiać się konkurencji - czytamy na stronach internetowych rozgłośni.

Na całym procederze tracili oczywiście klienci, którzy musieli płacić więcej za wystrój łazienek.

Na początku grudnia UOKiK rozbił cementowy kartel, który od 11 lat czerpał zyski z cenowej zmowy. Urząd nałożył na producentów cementu kary w łącznej kwocie prawie pół miliarda złotych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RMf FM

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / UOKiK ukarał kolejny kartel na rynku materiałów budowlanych