UOKiK: wady w motocyklach Hondy oraz samochodach Rexton i Rodius

opublikowano: 07-02-2007, 12:18

Niektóre modele motocykli Honda mogą być wadliwe. Zagrożenie mogą też stanowić modele samochodów Rexton i Rodius - poinformował w środę w komunikacie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK, którego zawiadomili producenci.

Niektóre modele motocykli Honda mogą być wadliwe. Zagrożenie mogą też stanowić modele samochodów Rexton i Rodius - poinformował w środę w komunikacie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK, którego zawiadomili producenci.

W przypadku Hondy, chodzi o modele SCV 100F5 wyprodukowane w 2005 roku, w Indiach. Może w nich dojść do pęknięcia śrub mocujących koło, a w efekcie do poluzowania i zakłócenia stabilności. Według Urzędu problem może dotyczyć w Polsce 50 pojazdów.

W samochodach Rexton i Rodius wyposażonych w silnik D27DT, może dochodzić do wycieku oleju napędowego, a w rezultacie do przerw w pracy silnika. Wada dotyczy pojazdów wyprodukowanych w Korei Południowej przed 10 kwietnia 2006 roku. Sprawa dotyczy w Polsce 195 aut.

"Producenci motocykli i samochodów zobowiązali się do przeprowadzenia bezpłatnych napraw przez autoryzowane stacje obsługi, a klienci mają być powiadomieni listownie" - czytamy w komunikacie UOKiK. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane