UOKiK: Wady w niektórych fordach fiesta i focus

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 19-04-2005, 11:19

W niektórych modelach samochodów Ford Fiesta i Focus mogą wystąpić wady prowadzące do uszkodzenia przewodu paliwowego i wycieku oleju napędowego - poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) we wtorkowym komunikacie.

 W niektórych modelach samochodów Ford Fiesta i Focus mogą wystąpić wady prowadzące do uszkodzenia przewodu paliwowego i wycieku oleju napędowego - poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) we wtorkowym komunikacie.

    O możliwości wystąpienia wady powiadomił prezesa UOKiK  producent tych samochodów. Wada polega na możliwości przetarcia się przewodu powrotu paliwa z wtryskiwaczy, w efekcie czego może dojść do wycieku oleju napędowego.

    Według komunikatu, wady te mogą wystąpić w samochodach Ford wyposażonych w silniki Duratorq TDCi o pojemności 1,6 litra: Fiesta (wyprodukowanych między lipcem 2004 a styczniem 2005), Focus (wyprodukowanych między lipcem 2004 a lutym 2005) oraz Focus C-MAX (wyprodukowanych między lipcem 2004 a styczniem 2005).

    Jak poinformowała spółka Ford Polska, spośród wymienionych aut, na rynek polski za pośrednictwem dilerów trafiło 29 samochodów Focus C-MAX - podał UOKiK.

    "Zgodnie z zapewnieniami Ford Motor Company Limited, wszyscy właściciele wadliwych pojazdów zostali poinformowani o konieczności przeprowadzenia badań kontrolnych. Jednocześnie koncern zobowiązał się do dokonania bezpłatnej wymiany wadliwych elementów przez autoryzowane stacje obsługi technicznej" - głosikomunikat.

    Na podstawie ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów zarówno producent, jak i dystrybutor zobowiązany jest powiadomić UOKiK w każdym przypadku, gdy uzyskał informację, że wprowadzony na rynek produkt nie jest bezpieczny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane