UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez Tauron spółek IN.VENTUS

  • PAP
opublikowano: 05-08-2019, 13:47

UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez Tauron spółek IN.VENTUS, które działają w branży wytwarzania energii elektrycznej w źródłach wiatrowych, poinformował w poniedziałek Urząd.

Jak wynika z informacji na stronie internetowej UOKiK, koncentracja polega na przejęciu przez Tauron Polska Energia S.A. z siedzibą w Katowicach pośredniej kontroli nad: IN.VENTUS sp. z o.o. EW Gołdap sp.k. z siedzibą w Poznaniu, IN.VENTUS sp. z o.o. INO 1 sp.k. z siedzibą w Poznaniu, IN.VENTUS sp. z o.o. EW Śniatowo sp.k. z siedzibą w Poznaniu, IN.VENTUS sp. z o.o. EW Dobrzyń sp.k. z siedzibą w Poznaniu, IN.VENTUS sp. z o.o. Mogilno I sp.k. z siedzibą we Wrocławiu, IN.VENTUS sp. z o.o. Mogilno II sp.k. z siedzibą we Wrocławiu, IN.VENTUS sp. z o.o. Mogilno III sp.k. z siedzibą we Wrocławiu, IN.VENTUS sp. z o.o. Mogilno IV sp.k. z siedzibą we Wrocławiu, IN.VENTUS sp. z o.o. Mogilno V sp.k. z siedzibą we Wrocławiu, IN.VENTUS sp. z o.o. Mogilno VI sp.k. z siedzibą we Wrocławiu (dalej „Spółki IN.VENTUS”).

Przejęcie kontroli przez Tauron Polska Energia S.A. ma nastąpić za pośrednictwem specjalnie powołanej do tego celu spółki celowej TEC1 sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach poprzez przejęcie ogółu praw i obowiązków Spółek IN.VENTUS od ich jedynego komplementariusza IN.VENTUS spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu.

Tauron Polska Energia S.A. jest przedsiębiorstwem energetycznym grupującym spółki z branży energetycznej. Jest on spółką dominującą w ramach grupy kapitałowej Tauron stanowiącą zintegrowane pionowo przedsiębiorstwo energetyczne, które w ramach swojej działalności zajmuje się wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej.

Spółki IN.VENTUS specjalizują się w branży wytwarzania energii elektrycznej w źródłach wiatrowych. Według UOKiK, przedmiotem faktycznie wykonywanej działalności przez Spółki IN.VENTUS jest wytwarzanie energii elektrycznej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane