UOKiK zbada TP SA i Centertela

Reuters
opublikowano: 10-07-2002, 00:00

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na wniosek dwóch operatorów telefonii komórkowej Polkomtela i Polskiej Telefonii Cyfrowej wszczął postępowanie antymonopolowe przeciwko Telekomunikacji Polskiej i jej spółce zależnej PTK Centertel.

Polkomtel i Polska Telefonia Cyfrowa zarzucają TP SA, że porozumienie, które zawarła ze swoją spółką zależną PTK Centertel dotyczące wspólnej oferty eliminuje konkurencję.

W opinii Polkomtela i PTC porozumienie TP SA i Centertela ma na celu pozyskanie najbardziej wartościowych klientów instytucjonalnych, przy wykorzystaniu efektu połączonych ofert, czyli oferty sieci komórkowej i stacjonarnej.

— Wszczęliśmy postępowanie antymonopolowe 8 lipca i jednocześnie Urząd rozpoczął kontrolę w siedzibie PTK Centertel i TP SA. Ma ona na celu ujawnienie czy faktycznie TP SA kieruje do klientów biznesowych specjalnych ofert i rabaty uzależnione od podpisania jednoczesnych umów z Centertelem i TP SA — mówi Alina Urban, rzecznik UOKiK.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu