UOKiK zgadza się na przejęcie kontroli przez PKO Leasing nad Raiffeisen Leasing

PAP
opublikowano: 18-11-2016, 11:34

Prezes UOKiK wydał zgodę na przejęcie kontroli nad Raiffeisen Leasing Polska przez PKO Leasing - poinformował w piątek w komunikacie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Transakcja - jak podaje - nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji.

Planowana koncentracja polega na przejęciu wszystkich akcji kapitału zakładowego Raiffeisen Leasing Polska przez PKO Leasing. "Postępowanie UOKiK nie wykazało zagrożeń dla konkurencji. Łączny udział w rynku usług leasingowych nie przekroczy 20 proc." - wskazał Urząd.

UOKiK przypomina, że wniosek o zgodę na koncentrację wpłynął do UOKiK 17 października. Wyjaśnia, że PKO Leasing prowadzi działalność w zakresie leasingu finansowego i operacyjnego, oferując produkty i usługi dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz korporacji, a także klientów strategicznych. Spółka wchodzi w skład Grupy PKO BP.

Raiffeisen Leasing Polska zajmuje się zaś leasingiem oraz udzielaniem pożyczek finansowych. Przejmowana spółka należy do grupy kapitałowej kontrolowanej przez Raiffeisen Zentralbank Oesterreich.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli transakcja nie zostanie dokonana w terminie dwóch lat od ich wydania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane