UOKiK: zgoda na przejęcie spółek grupy BDW przez Magna International

PAP
opublikowano: 30-01-2012, 12:53

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez Magna International kontroli nad siedmioma spółkami należącymi do grupy kapitałowej BDW - podał UOKiK w poniedziałek w komunikacie.

Magna International (firma z Kanady) stoi na czele grupy kapitałowej, która jest globalnym dostawcą produktów dla branży motoryzacyjnej. Grupa BDW zajmuje się m.in. produkcją komponentów metalowych dla przemysłu motoryzacyjnego wykorzystywanych w układach napędowych pojazdów.

W wyniku koncentracji Magna International zakupi od BDW spółki: BDW Technology Markt Schwaben, BDW Technology Soest, BDW Immo Finance i BDW Immo Soest z Niemiec, Nowoczesne Technologie Produkcji i NTP Real Estate z Polski oraz BDW Technology Hungary z Węgier.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane