Upadł 77 bank, największy w tym roku

MD
16-08-2009, 08:24

Regulator amerykańskiego rynku bankowego zamknął Colonial BancGroup Inc., specjalizujący się w kredytach hipotecznych.

The Federal Deposit Insurance Corp. poinformował, że warte 22 mld USD aktywa i 20 mld USD depozytów Colonial, a także 346 oddziałów banku w Alabamie, na Florydzie, Georgii, Newadzie i Teksasie, przejmie BB&T z Północnej Karoliny.

Regulator zdecydował także o zamknięciu czterech innych amerykańskich banków: Community Bank of Arizona, Union Bank, Community Bank of Nevada I Dwelling House Savings and Loan Association.

Tym samym liczba banków, które upadły w tym roku w USA, wzrosła do 77. W 2008 roku w USA upadło 25 banków, a rok wcześniej tylko 3.

W pierwszym kwartale lista banków borykających się z problemami, opracowana przez FDIC, liczyła 305 pozycji i była najdłuższa od 1994 roku, kiedy w USA doszło do kryzysu kas oszczędnościowo-pożyczkowych.

FDIC, który ubezpiecza depozyty złożone w amerykańskich bankach szacuje, że z tytułu ich upadłości będzie musiał wypłacić 70 mld USD do 2013 r.

Największą upadłością banku w trakcie obecnego kryzysu było bankructwo Washington Mutual, posiadającego 307 mld USD aktywów, we wrześniu ubiegłego roku. W zaaranżowanej przez FDIC transakcji przejął go JPMorgan Chase & Co. za 1,9 mld USD.

MD, AP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Banki / Upadł 77 bank, największy w tym roku