UPS będzie inwestować w rozwój europejskiej sieci

opublikowano: 14-04-2015, 10:20

United Parcel Service (UPS) planuje zainwestować 1 mld EUR w rozwój dystrybucji przesyłek w Europie, informuje Reuters powołując się na artykuł w niemieckim magazynie „Wirtschaftswoche”.

Będziemy zdecydowanie rozszerzyć naszą sieć w Niemczech i reszcie Europy – zadeklarował Frank Sportolari, szef UPS Germany, dodając, że w wyniku inwestycji wzrośnie liczba placówek i centrów sortowniczych.

Przed kilkoma dniami rynek obiegła informacja, ż amerykański gigant logistyczno-kurierski FedEx przejmie holenderską firmę dystrybucji paczek TNT Express. Za aktywa zapłaci 4,4 mld EUR. Zwiększa to presję na innych europejskich liderów tego segmentu,  UPS i Deutsche Post.

Sportolari stwierdził, że UPS "stracił czas" po swojej próbie z 2013 roku przejęcia TNT, która została zablokowana przez europejskie organy regulacyjne ze względu na obawy, że zakłóci to konkurencję.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu