URE bliski porozumienia z PGNiG w sprawie taryfy hurtowej

PAP
25-03-2008, 14:28

Urząd Regulacji Energetyki jest bliski porozumienia z PGNiG w sprawie taryfy hurtowej na gaz i z Operatorem Gazociągów Przesyłowych Gaz-System w sprawie taryfy przesyłowej - poinformował we wtorek dyrektor Departamentu Taryf w URE Tomasz Kowalak.

"Z PGNiG i OGP Gaz-System jesteśmy bliscy dojścia do porozumienia" - powiedział PAP Kowalak.

Dodał jednocześnie, że z PGNiG proces już dobiega końca, ale mniej zaawansowany jest proces ustalania taryfy z OGP Gaz-System.

Przypomniał jednocześnie, że po dojściu do porozumienia w sprawie taryfy hurtowej PGNiG i taryfy przesyłowej Gaz-Systemu, Urząd musi jeszcze dostać informację od spółek dystrybucyjnych, jaki wpływ na ich cenniki będzie miała podwyżka hurtowa.

"Dopiero jak będą ustalone dwie pierwsze taryfy (hurtowa i przesyłowa), to dopiero wtedy można domknąć proces ustalenia taryf dystrybucyjnych" - powiedział Kowalak.

"Dopiero wtedy będzie widać, jakie są skutki dla odbiorców. W tym momencie powstaje refleksja, czy to w ogóle jest do zaakceptowania, a gdyby tak nie było, to w najgorszym razie możemy wrócić do początku procesu, zaostrzając założenia dla tych dwóch (PGNiG i Gaz-System)" - dodał.

Zaznaczył jednocześnie, że jeśli kalkulacje dystrybutorów przedstawione URE będą do zaakceptowania przez Urząd, to dopiero wtedy prezes podpisze nowe taryfy.

Zdaniem Kowalaka, coraz mniej prawdopodobne wydaje się, że cały proces uda się zakończyć jeszcze w tym tygodniu.

"Zaczynam być coraz większym sceptykiem, czy uda się to zrobić do końca tego tygodnia, czy to się przesunie na przyszły tydzień" - powiedział.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / URE bliski porozumienia z PGNiG w sprawie taryfy hurtowej