URE może później wydać decyzję w sprawie taryf dla PGNiG

PAP
12-09-2008, 12:32

Urząd Regulacji Energetyki może nie zdążyć z wydaniem decyzji w sprawie podwyżki taryf gazowych PGNiG do połowy września, jak wnosiła o to wcześniej gazowa spółka - poinformował w piątek dziennikarzy prezes Urzędu Regulacji Energetyki Mariusz Swora.

"Nie wykluczam, że zażądamy dodatkowych informacji z PGNiG. Może się zdarzyć, że decyzji nie będzie od 1 października, ale cały czas jeszcze badamy wniosek" - powiedział Swora.

PGNiG złożył wniosek o podwyżki taryf w połowie sierpnia. Firma chce, aby nowy cennik zaczął obowiązywać od początku października.

Gazowa spółka podała także, że zmienione stawki mają obowiązywać w IV kwartale 2008 roku oraz w I kwartale 2009 roku. Spółka nie wyjaśniła, czy oznacza to, że wystąpi o kolejną podwyżkę począwszy od II kwartału 2009 roku.

Jeśli ceny miałyby wzrosnąć właśnie od początku października, to URE musi zgodzić się z argumentami PGNiG i opublikować swoją decyzję najpóźniej 16 września. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / URE może później wydać decyzję w sprawie taryf dla PGNiG