URE rozmawia z PGNiG o taryfie, decyzja możliwa do końca tygodnia

PAP
opublikowano: 24-03-2009, 13:07

Urząd Regulacji Energetyki prowadzi rozmowy z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem na temat kolejnej weryfikacji wniosku taryfowego. Decyzja w sprawie nowych cen gazu zapadnie prawdopodobnie do  końca tego tygodnia - poinformował PAP prezes URE Mariusz Swora.

"Prowadzimy konstruktywne rozmowy dotyczące wniosku taryfowego. Wezwaliśmy spółkę do weryfikacji złożonego wniosku" - powiedział PAP Swora.

"Liczymy, że postępowanie zakończy się jak najszybciej. Możliwe, że jeszcze w tym tygodniu" - dodał.

Swora podkreślił jednocześnie, że URE liczy, iż PGNiG zweryfikuje swoje oczekiwania odnośnie cen gazu.

"Liczymy, że spółka zweryfikuje swoje oczekiwania i wprowadzi taryfę jak najszybciej, czyli 14 dni od jej publikacji" - podkreśla prezes.

"Na mocy prawa ma na to od 14 do 45 dni" - dodał.

Gazowy monopolista przesłał już do URE jedną korektę wniosku taryfowego, w której obniżył oczekiwania co do cen gazu w tym roku.

W ubiegłym tygodniu w rozmowie z PAP prezes URE zapowiedział, że skala obniżki cen gazu może być rzędu kilku procent, jednak może to nie mieć aż tak dużego przełożenia na ceny dla odbiorców końcowych ze względu na taryfy dystrybutorów oraz operatora gazociągu przesyłowego. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / URE rozmawia z PGNiG o taryfie, decyzja możliwa do końca tygodnia