Ursus chce podbić Europę

PAP, DI
opublikowano: 07-01-2018, 22:00

Producent autobusów elektrycznych jest zaskoczony popytem w Polsce. Teraz planuje ekspansję za granicą.

Ursus chciałby w tym roku wystartować w kilku przetargach na dostawę autobusów elektrycznych, które będą ogłaszane w państwach Unii Europejskiej. Karol Zarajczyk, prezes spółki, przypomina, że w minionym roku Ursus wygrał największy przetarg na autobusy elektryczne w Europie, ogłoszony w Zielonej Górze.

— Jesteśmy już obecni i rozpoznawalni na polskim rynku. Pora na kolejny krok — ekspansję poza granicami kraju. Zagraniczne podmioty startują w przetargach w Polsce i nierzadko je wygrywają. My również chcemy pozyskiwać klientów w innych państwach członkowskich — mówi Karol Zarajczyk.

Ursus zebrał już zamówienia na dostawę w 2018 r. elektrycznych autobusów wartości prawie 180 mln zł, na razie wyłącznie dla odbiorców krajowych. Prezes przyznaje, że przerosło to oczekiwania spółki. Przychody z produkcji autobusów elektrycznych stanowią już około 20 proc. przychodów grupy. W ubiegłym roku Ursus wygrał przetargi na dostawę 10 autobusów elektrycznych dla Szczecinka, pięciu dla Katowic, 47 dla Zielonej Góry, 15 trolejbusów dla Lublina, trzech dla Środy Śląskiej i dwóch dla Łomianek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu