Ursus pokonał Autosana. Notowania mocno w górę

opublikowano: 19-02-2019, 11:38
aktualizacja: 19-02-2019, 14:51

NCBiR uznało ofertę Ursusa za najkorzystniejszą w postępowaniu na opracowanie i dostawę pojazdów bezemisyjnego transportu publicznego.

W konsorcjum, które złożyło najlepszą ofertę, są m.in. Ursus oraz jego spółka zależna Ursus-Bus. Wartość oferty to 3,12 mld zł brutto (2,54 mld zł netto).

W pokonanym polu zostały konsorcjum, którego liderem jest Autosan, a także Politechnika Śląska.  Ich oferty zostały skreślone z powodu braków formalnych.

"Kolejnym etapem formalnym przed przystąpieniem do realizacji zamówienia jest zawarcie przez NCBiR umowy z wykonawcą , który przedstawił najkorzystniejszą ofertę" - podał Ursus.

Po podpisaniu umowy i przedstawieniu gwarancji bankowej bądź ubezpieczeniowej zwrotu przez konsorcjum zaliczki, konsorcjum Ursus Bus otrzyma zaliczkę do kwoty 2,25 mln zł netto przeznaczoną na realizację pierwszego etapu fazy badawczo-rozwojowej. Pozostałe zaliczki w wysokości do 90 proc. wartości dwóch kolejnych etapów będą wypłacane zgodnie z zaplanowanym harmonogramem realizacji procesu B+R.

"Zamówienie publiczne składa się z fazy badawczo-rozwojowej oraz wdrożeniowej polegającej na dostarczeniu pojazdów niskoemisyjnych. Oferta Konsorcjum przewiduje uzyskanie przez Wykonawcę na realizację wszystkich 3 etapów fazy B+R finansowania w kwocie 22.350.000 zł netto, natomiast za realizację fazy wdrożeniowej (faza dostaw) oferta Konsorcjum opiewa na kwotę 2.514.200.000 zł netto. Zgodnie z dokumentacją postępowania Zamówienie (faza B+R oraz faza wdrożeniowa) powinno zostać zrealizowane do dnia 31 grudnia 2023 roku" - dodano. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu