URTiP: Centertel, PTC i Polkomtel to ‘operatorzy o znaczącej pozycji rynkowej’

opublikowano: 31-12-2003, 12:25

Prezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty w porozumieniu z prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zdecydował 31 grudnia, że operatorzy sieci komórkowych: PTK Centertel, Polska Telefonia Cyfrowa oraz Polkomtel są ‘operatorami o znaczącej pozycji rynkowej’.

Nadanie Centertelowi, PTC i Polkotelowi statusu ‘operatorów o znaczącej pozycji rynkowej’ nakłada na nich specjalne obowiązki. Będą musieli kalkulować koszty odrębnie dla każdej z usług powszechnych oraz dla rozliczeń wynikających z umów o połączeniu sieci, zawartych z innymi operatorami, poinformował URTiP w wydanym komunikacie. Przypadnie im także obowiązek prowadzenia rachunkowości w sposób zapewniający wyodrębnienie aktywów i pasywów, przychodów i kosztów, na poszczególne rodzaje działalności oraz ustalenie przychodów i związanych z nimi kosztów odrębnie dla każdej z usług i rozliczeń, objętych kalkulacją kosztów.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / URTiP: Centertel, PTC i Polkomtel to ‘operatorzy o znaczącej pozycji rynkowej’