URTiP: początek przetargu na GSM 1800 na przełomie listopada i grudnia

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-11-2005, 13:01

Początek przetargu na wolne częstotliwości dla telefonii komórkowej GSM 1800 jest możliwy na przełomie listopada i grudnia br. - poinformował  w poniedziałek PAP rzecznik prasowy Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP) Jacek Strzałkowski.

Początek przetargu na wolne częstotliwości dla telefonii komórkowej GSM 1800 jest możliwy na przełomie listopada i grudnia br. - poinformował  w poniedziałek PAP rzecznik prasowy Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP) Jacek Strzałkowski.

    "Przetarg może rozpocząć się później, jeżeli opinie o jego warunkach zgłaszane przez zainteresowane podmioty będą miały znaczący wpływ na końcowy kształt dokumentacji przetargowej" - dodał Strzałkowski.

    Do środy, 16 listopada, zainteresowane podmioty mogą przekazać Urzędowi swoją opinię nt. warunków przetargu. URTiP opublikuje wszystkie opinie w przyszłym tygodniu.

    Urząd w rozpoczętym w połowie października postępowaniu konsultacyjnym zaproponował, że podzieli 99 kanałów radiowych w ramach częstotliwości GSM 1800 na trzy części po 33 kanały. Dzięki temu w przetargu będzie można wyłonić od 1 do 3 zwycięzców. "Oferowane zasoby częstotliwościowe, po wprowadzeniu roamingu krajowego, mogą być bazą dla budowy kolejnych sieci telefonii mobilnej" - informował URTiP w październiku.

    Po rozpoczęciu przetargu zainteresowane podmioty mają minimum 45 dni na złożenie swoich ofert. Po złożeniu ofert zbierze się komisja przetargowa, która rozstrzygnie o przyznaniu częstotliwości.

    Pierwszy przetarg na częstotliwości GSM 1800, prowadzony równolegle do przetargu na częstotliwości telefonii komórkowej trzeciej generacji UMTS, nie został rozstrzygnięty, gdyż żaden z oferentów nie uzyskał wymaganego minimum punktów. URTiP zapowiadał, że warunki drugiego przetargu będą dla operatorów korzystniejsze.

    Wstępne zainteresowanie udziałem w przetargu wyrażały Netia Mobile, Centertel, Polkomtel, PTC oraz Tele2.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane