URTiP rozpoczął konsultacje ws. warunków przetargu na GSM 1800

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-10-2005, 14:25

Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP) rozpoczął konsultacje dotyczące warunków przetargu na częstotliwości GSM 1800 - podał Urząd we wtorkowym komunikacie. Pierwszy przetarg na to pasmo, przeprowadzony wiosną tego roku, pozostał nierozstrzygnięty.

Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP) rozpoczął konsultacje dotyczące warunków przetargu na częstotliwości GSM 1800 - podał Urząd we wtorkowym komunikacie. Pierwszy przetarg na to pasmo, przeprowadzony wiosną tego roku, pozostał nierozstrzygnięty.

    "(...) prezes URTiP rozpoczął postępowanie konsultacyjne dotyczące warunków przetargu na rezerwację częstotliwości w zakresie GSM 1800. Jest to uwzględnienie nowej sytuacji, jaka zaistniała na rynku po poprzednim przetargu na rezerwację częstotliwości dla telefonii mobilnej UMTS i GSM 1800, który w części dotyczącej GSM 1800 nie przyniósł rozstrzygnięcia" - poinformował URTiP.

    "Rynek nie zaakceptował proponowanych w dokumentacji przetargowej warunków. Nowa propozycja zakłada podział dysponowanej liczby 99 kanałów na trzy części, z których każda obejmuje pulę 33 (...) kanałów radiowych. Oferowane zasoby częstotliwościowe, po wprowadzeniu roamingu krajowego, mogą być bazą dla budowykolejnych sieci telefonii mobilnej" - napisano w komunikacie.

    W warunkach przetargu zmieniono także sposób oceny wpływu konkurencyjności i zaoferowanej ceny na punktację składanych ofert w przetargu.

    Zainteresowani operatorzy mogą wyrażać swoje opinie dotyczące warunków postępowania do 16 listopada.

    Po 30-dniowych konsultacjach prezes URTiP jest zobowiązany w ciągu 21 dni ogłosić przetarg na rezerwację częstotliwości. Następnie zainteresowani częstotliwościami operatorzy mają minimum 45 dni na złożenie swoich ofert. Po złożeniu ofert zbierze się komisja przetargowa, która rozstrzygnie o przyznaniu częstotliwości.

    Pierwszy przetarg na częstotliwości GSM 1800 nie został rozstrzygnięty, gdyż żaden z oferentów nie uzyskał wymaganego minimum punktów. URTiP zapowiadał, że warunki drugiego przetargu będą dla operatorów korzystniejsze.

    Wstępne zainteresowanie udziałem w przetargu wyrażały Netia Mobile, Centertel, Polkomtel, PTC oraz Tele2.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane