URTiP: tylko TP złożyła ofertę na świadczenie usługi powszechnej

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 01-12-2005, 17:44

Tylko Telekomunikacja Polska (TP) złożyła ofertę w prowadzonym przez Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP) konkursie na świadczenie usługi powszechnej na terenie całego kraju - poinformował Urząd w czwartkowym komunikacie.

Tylko Telekomunikacja Polska (TP) złożyła ofertę w prowadzonym przez Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP) konkursie na świadczenie usługi powszechnej na terenie całego kraju - poinformował Urząd w czwartkowym komunikacie.

    "W dniu 30 listopada 2005 r. upłynął termin składania ofert w konkursie. Jedyną ofertę świadczenia usługi powszechnej na terenie całego kraju złożyła Telekomunikacja Polska - operator o największym udziale w rynku telefonii stacjonarnej. Obecnie komisja konkursowa rozpoczęła I etap sprawdzania oferty pod względem formalnym (m.in. kompletność oferty i jej zgodność ze specyfikacją warunków konkursu)" - czytamy w komunikacie.

    Usługa powszechna to zestaw podstawowych usług telekomunikacyjnych, które muszą być zapewnione na terenie całej Polski, z zachowaniem określonej jakości i ceny. Jest to m.in.: udostępnienie połączeń krajowych i międzynarodowych, zapewnienie połączenia z internetem, prowadzenie biura numerów i świadczenie udogodnień dla osób niepełnosprawnych.

    Warunki korzystania z tych usług będą musiały być tak skonstruowane, by abonent nie musiał korzystać z usługdodatkowych, które nie są niezbędne do świadczenia usługi powszechnej.

    Podmiot lub podmioty wybrane w konkursie nie mogą klientowi odmówić świadczenia usługi powszechnej z powodów np. ekonomicznych czy też braku sieci telekomunikacyjnej w danym regionie.

    Świadczenie usługi powszechnej, w przypadku gdy będzie nierentowne, będzie refundowane. W tym celu został powołany tzw. fundusz usługi powszechnej, do którego środki będą wpłacały pozostałe firmy telekomunikacyjne w wysokości nie przekraczającej 1 proc. ich rocznych przychodów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane