Czytasz dzięki

URTiP w najbliższych tygodniach uruchomi ponownie przetarg na GSM

Internet Securities
opublikowano: 24-08-2005, 15:03

Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP) w najbliższych tygodniach uruchomi ponownie procedurę przetargową na rezerwację częstotliwości w standardzie GSM 1800, zapowiedział w środę prezes regulatora Witold Graboś.

Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP) w najbliższych tygodniach uruchomi ponownie procedurę przetargową na rezerwację częstotliwości w standardzie GSM 1800, zapowiedział w środę prezes regulatora Witold Graboś.

„Mamy już gotową koncepcję na uruchomienie ponownie przetargu na GSM 1800. Myślę, że to kwestia raczej tygodni niż miesięcy, jak ogłosimy odpowiednie konsultacje środowiskowe rozpoczynające całą procedurę” – powiedział Graboś podczas konferencji prasowej.

Zainteresowane podmioty będą miały możliwość ubiegania się o rezerwację 99 dupleksowych kanałów radiowych w zakresach 1710-1730 MHz i 1805-1825 MHz, z przeznaczeniem na budowę i eksploatację ruchomej publicznej sieci telefonicznej o strukturze komórkowej, zgodnie ze standardem GSM 1800 MHz.

„Zastanawiamy się jeszcze, jak rozdzielić te częstotliwości. W tej chwili przeważa koncepcja, by podzielić je na dwie nie całkiem równe pakiety” – dodał prezes.

Prezes Netii Wojciech Mądalski zastanawia się nad ewentualnym udziałem spółki Netia Mobile w ponownym procesie przetargowym.

„Jeżeli Netia Mobile podpisze odpowiednie umowy na roaming wewnętrzny z którymś z obecnie działających operatorów telefonii komórkowej, to trudno powiedzieć, czy przystąpimy do tego przetargu. Z pewnością najpierw będziemy chcieli zobaczyć, jakie warunki przetargowe przedstawi regulator” – powiedział w środę dziennikarzom Mądalski.

W wyniku przeprowadzonych od 22 lutego do 9 maja 2005 roku postępowań przetargowych na rezerwację częstotliwości dla sieci komórkowych, zwycięzcą przetargu na pasmo UMTS została Netia Mobile, natomiast przetarg na częstotliwości GSM 1800 MHz pozostał nierozstrzygnięty.

Regulator w przypadku częstotliwości GSM 1800 oferował 99 kanałów w całości i miały zostać one przyznane tylko jednemu podmiotowi. W postępowaniu przetargowym do URTiP wpłynęły wtedy oferty od trzech podmiotów: Polkomtela, Netii Mobile i PTK Centertel.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane