Urząd Skarbowy wystawił na sprzedaż złote dolary i dukaty oraz sztabkę złota

  • PAP
opublikowano: 21-11-2022, 14:50
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Ponad 100 monet - złotych dolarów i dukatów - oraz stugramową sztabkę złota sprzedał podczas przetargu Urząd Skarbowy w Tychach. Przedmioty te trafiły pod młotek w związku z sądowym orzeczeniem o ich przepadku na rzecz Skarbu Państwa. Łączne wpływy ze sprzedaży to blisko 167 tys. zł.

O przetargu w siedzibie Urzędu Skarbowego w Tychach poinformowała w poniedziałek PAP podinspektor Grażyna Kmiecik z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach. Tyski fiskus zaoferował do nabycia złote monety 20-dolarowe z 1895, 1898 oraz 1904 roku, złote monety dukatowe z Austrii oraz sztabkę złota o wadze 100 gramów. Sprzedaż odbyła się w drodze przetargu ofert.

„Do przetargu zgłosiło się 13 oferentów z różnych województw. Największym zainteresowaniem cieszyła się sztabka złota – próba 999,9, dla której wartość szacunkową biegły określił na 28 tys. zł. Minimalna kwota składanej oferty została ustalona na 21 tys. zł. Sztabkę zakupiła osoba, która zaoferowała 24 688 zł” - opisywała Kmiecik.

Spośród monet najwyższą kwotę ofertową uzyskała złota 20-dolarówka z 1898 r. Jej wartość została oszacowana na 9,1 tys. zł, a minimalna kwota składanej oferty ustalona na 6 825 zł. Ostatecznie moneta została sprzedana za 9,5 tys. zł.

W wyniku sprzedaży monet i złota do państwowej kasy wpłynęło blisko 167 tys. zł. Złote dolary, dukaty oraz sztabka złota trafiły do tyskiego urzędu w związku z sądowym orzeczeniem o przepadku tych ruchomości na rzecz Skarbu Państwa – podała podinsp. Kmiecik.

Na licytacje i przetargi urzędów skarbowych w woj. śląskim trafiają różne nieruchomości i ruchomości, jak np. biżuteria, samochody czy wyposażenie warsztatów. Informacje na temat wystawianych przedmiotów można znaleźć na stronie śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane