USA: 82 mld USD na pomoc dla Portoryko i Wysp Dziewiczych

PAP
opublikowano: 22-12-2017, 06:08
aktualizacja: 22-12-2017, 06:19

Izba Reprezentantów zatwierdziła w czwartek projekt pomocy w wysokości 82 miliardów dolarów dla Portoryko i Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych - regionów, które ucierpiały w wyniku klęsk żywiołowych - podał Reuters.

Środki te mają pomóc w szeroko zakrojonych działaniach na rzecz odbudowy po tragicznych w skutkach klęskach żywiołowych - huraganach i pożarach.

Ustawa trafi do Senatu, gdzie powinna zostać zatwierdzona w tym tygodniu.

Pod koniec września, przechodzący Huragan Maria spowodował największą od 90 lat klęskę żywiołową na zamieszkanym przez 3,4 mln ludzi Portoryko i na Wyspach Dziewiczych. W Portoryko całkowicie został zdewastowany system energetyczny oraz sieć telekomunikacyjna, co zdezorganizowało dostawy żywności, wody pitnej i paliw na całej wyspie. Dziesiątki tysięcy domów zostało zrównanych z ziemią.

Życie straciły 43 osoby.

Starty materialne ocenione zostały na 40-80 miliardów dolarów.

Zniszczenia, które spowodował huragan Maria na Portoryko, spotęgowały katastrofalną sytuację finansową tego autonomicznego terytorium Stanów Zjednoczonych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane