USA: aktywność inwestorów osłabła, przeważa podaż

Marek Druś
14-05-2001, 21:06

Zgodnie z oczekiwaniami, aktywność inwestorów na giełdach w USA jest dość ograniczona. Czekanie na decyzje Fed studzi jakiekolwiek zamiary inwestycyjne.

Inwestorzy, którzy nie chcą ryzykować wpadki gdyby okazało się, że oczekiwanie na cięcie stóp procentowych było złudne, wyprzedają papiery spółek technologicznych, szczególnie czułych na wahania nastrojów rynku.

W dół poszły przede wszystkim kursy producentów elektroniki, zarówno podzespołów jak i systemów teleinformatycznych oraz telekomunikacyjnych. Wśród producentów chipów na półmetku notowań taniały papiery m.in. Intela, Vitesse, National Semiconductor, Trans Swich, Aplied Micro Circuits i Texas Instruments. Indeks Philadelphia Semiconductor, w skład którego wchodzi 17 największych spółek branży spadł o ponad 4 proc.

W branży sieciowej niezmiennie od początku sesji spadają kursy Cisco Systems, Nortel Networks, JDS Uniphase i Network Appliance.

Kipesko wygladają notowania akcji producentów komputerów. Tanieja m.in. udziały Della, Compaq’a i Hewlett-Packarda.

Nadal nie najlepiej wyglądają notowania spółek z branży internetowej. Poza niezmiennie taniejącymi od kilku sesji dotcomami, m.in. Amazon i Yahoo!, dwucyfrowy spadek kursu notują udziały Ariby, która specjalizuje się w produkcji oprogramowania wykorzystywanego w obsłudze usług internetowych.

Marek Druś, m.drus@pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / USA: aktywność inwestorów osłabła, przeważa podaż