USA: aplikacje refinansujące zakup domu na najwyższym poziomie od sześciu lat

opublikowano: 12-02-2020, 17:15

Spadające oprocentowanie kredytów hipotecznych spowodowało gwałtowny wzrost liczby amerykańskich właścicieli domów, którzy chcą refinansować swoje pożyczki, aby skorzystać z niższych płatności.

Wskaźnik wolumenu refinansowania kredytów hipotecznych wzrósł w ubiegłym tygodniu o 5 proc. do najwyższego poziomu od czerwca 2013 r. wynika z danych amerykańskiego Stowarzyszenia Bankowców Hipotecznych (MBA).

Takie transakcje stanowiły 65,5 proc. wszystkich wniosków, najwięcej od prawie pięciu lat.

Średnia stopa oprocentowania 30-letniego kredytu hipotecznego wzrosła do 3,72 proc., co oznacza wzrost o 1 punkt bazowy od najniższego poziomu od trzech lat, jaki odnotowano w poprzednim tygodniu. To był pierwszy wzrost od siedmiu tygodni. Wnioski o pożyczki na zakup domów spadły z kolei drugi tydzień po osiągnięciu najwyższego poziomu od 11 lat.

Styczeń była dla wniosków zakupowych najlepszym od 2009 r., co może być znakiem, że łagodna pogoda przyciągnęła potencjalnych nabywców wcześniej niż zwykle -  powiedział Joel Kan, wiceprezes MBA ds. prognoz gospodarczych i branżowych.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA