USA: badanie ksiąg Qwest popsuło nastroje inwestorów

Marek Druś
11-03-2002, 16:16

Amerykańskie giełdy zaczęły sesje od zniżek. Optymizm inwestorów, który wydawał się słabnąć już pod koniec piątkowej sesji, znikł całkowicie po wiadomości o badaniach, jakich poddała księgi Qwest Communications Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Z przekazanego przez Qwest komunikatu wynika, że SEC interesuje się szczególnie sposobem zaksięgowania przez jednego z największych w USA operatorów telekomunikacyjnych sprzedaży usług branżowym partnerom oraz firmom, od których kupował sprzęt. Udziały Qwest tracą na wartości. Ich kurs spada ponad 6 proc. Spadają kursy innych spółek branży telekomunikacyjnej, m.in. 3Com i WorldCom.

Wśród spółek z indeksu Dow Jones największe spadki notują papiery Intela, na których inwestorzy realizują zyski z ostatnich, wzrostowych sesji, oraz IBM. Rekomendację akcji ‘Big Blue’ obniżyli analitycy Sanford Bernstein twierdząc, że ma ona w najbliższym czasie małe szanse na poprawę wyników.

Wśród spółek z indeksu Dow Jones liderem zwyżek jest J.P Morgan. Rośnie również popyt na akcje American Express. Analitycy Deutsche Banc Alex. Brown podnieśli rekomendacje jego akcji do „kupuj”. Jednocześnie podnieśli cenę docelową jego akcji.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / USA: badanie ksiąg Qwest popsuło nastroje inwestorów