USA: branża obuwnicza uważa, że Trump mija się z prawdą

opublikowano: 20-06-2018, 08:35
aktualizacja: 20-06-2018, 08:36

Prezydent Donald Trump stwierdził, że Kanadyjczycy przemycają buty z USA chcąc unikać ceł. Amerykańska branża obuwnicza twierdzi, że tak nie jest.

We wtorek podczas wystąpienia w Krajowej Federacji Niezależnego Biznesu Trump powiedział, że „cła na zwykłe dobra sprowadzane do Kanady są tak wysokie, że Kanadyjczycy muszą je szmuglować”. Wskazał, że dzieje się tak w przypadku butów.

Matt Priest, szef stowarzyszenia Amerykańskich Dystrybutorów i Sprzedawców Obuwia twierdzi jednak, że prezydent jest źle poinformowany. Podkreśla, że Kanadyjczycy nie mają powodu szmuglowania butów bo ich rząd pomaga im obniżyć koszt zakupu zawierając umowy handlowe.

- Jeśli Trump ma obawy dotyczące traktowania amerykańskich konsumentów i spółek obuwniczych powinien podpisać umowę handlową o Partnerstwie Transpacyficznym obniżającą koszty obuwia w USA – stwierdził Priest.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu