Czytasz dzięki

USA budują podwodne drony

TR
opublikowano: 14-03-2013, 14:09

Marynarka USA konstruuje Anti-Submarine Warfare Continuous Trail Unmanned Vehicle (ACTUV), który w momencie zakończenia prac stanie się pierwszą autonomiczną jednostką szpiegowską działającą pod wodą – informuje portal Business Insider.

Podwodny dron, inaczej niż jego powietrzni bracia, nie będzie potrzebować pilota do monitorowania ruchów i atakowania celów.Urządzenie będzie sterowane za pomocą sonarów.

Zobacz więcej

Marynarka USA konstruuje Anti-Submarine Warfare Continuous Trail Unmanned Vehicle (ACTUV), który w momencie zakończenia prac stanie się pierwszą autonomiczną jednostką szpiegowską działającą pod wodą

Koszt projektu wyniesie 61 mln USD. ACTUV zostanie wyposażony z zespół sonarów umożliwiających wykrycie i zlokalizowanie okrętów podwodnych. Po namierzeniu okrętu dron będzie zdolny do jego śledzenie nawet przez 3 miesiące.

Początkowo podwodne bezzałogowce będą wykorzystywany do misji zwiadowczych. Plany ich uzbrojenia nie są jeszcze dyskutowane.

Zakończenie konstrukcji przewidziane jest na druga połowę 2014 r. W ciągu najbliższych kilku lat jednostki ACTUV mają zostać włączone do czynnej służby.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TR

Polecane