USA: cena energii solarnej spadła szybciej niż planowano

aktualizacja: 13-09-2017, 08:00

Administracja Donalda Trumpa ogłosiła, że wyznaczony przez jego poprzednika, Baracka Obamę cel, którym było obniżenie kosztu energii solarnej, został osiągnięty wcześniej niż planowano.

Departament Energii ogłosił, że średnia cena energii z przemysłowych instalacji solarnych spadła do 6 centów amerykańskich (0,21 zł) za 1 kWh. Taki cel w 2011 roku postawił prezydent Barack Obama w programie „SunShot”.

Pomimo sukcesu programu administracja Donalda Trumpa ma odmienne podejście do energii ze źródeł odnawialnych.

- Choć spadek cen energii solarnej robi wrażenie, nadszedł czas, aby zająć się innymi pojawiającymi się wyzwaniami – ogłosił Daniel Simmons, odpowiedzialny w Departamencie Energii za programy efektywności energetycznej i energii odnawialnej.

Simmons pracował wcześniej w Institute for Energy w Waszyngtonie. Twierdził wówczas, że energia słoneczna i wiatrowa są droższe niż konwencjonalna i podwyższają ceny prądu. Instytut wzywał do likwidacji komórki w Departamencie Energii, na czele której stoi obecnie Simmons. W propozycjach budżetowych prezydenta Trumpa na 2018 rok założono obniżenie finansowania energii słonejcznej o 71 proc. do 70 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Energetyka / USA: cena energii solarnej spadła szybciej niż planowano