USA: Ceny konsumpcyjne we wrześniu wzrosły o 1,2 proc.

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-10-2005, 14:59

Ceny konsumpcyjne (CPI - consumer price index) w USA we wrześniu wzrosły o 1,2 proc. w ujęciu miesiąc do miesiąca, po wzroście w sierpniu o 0,5 proc. - podał w piątek amerykański Departament Pracy. To największy wzrost w ciągu ostatnich 25 lat.

Ceny konsumpcyjne (CPI - consumer price index) w USA we wrześniu wzrosły o 1,2 proc. w ujęciu miesiąc do miesiąca, po wzroście w sierpniu o 0,5 proc. - podał w piątek amerykański Departament Pracy. To największy wzrost w ciągu ostatnich 25 lat.

    Inflacja bazowa, czyli wskaźnik, który nie uwzględnia cen paliw i żywności, wzrosła o 0,1 proc. we wrześniu, po wzroście w sierpniu także o 0,1 proc.

    Licząc rok do roku ceny konsumpcyjne w USA wzrosły we wrześniu o 4,7 proc., a inflacja bazowa wzrosła o 2 proc.

    Analitycy spodziewali się, że wskaźnik CPI wzrośnie we wrześniu o 0,9 proc. w skali miesiąca, a inflacja bazowa wzrośnie o 0,2 proc. Rok do roku spodziewany był wzrost CPI o 2,1 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane