USA: chiński miliarder aresztowany w związku z podejrzeniem o gwałt

opublikowano: 05-09-2018, 06:39

Liu Qiangdong, jeden z najbogatszych Chińczyków, twórca i prezes giganta e-commerce JD.com, był aresztowany w związku z podejrzeniem o gwałt, wynika z raportu przedstawionego przez amerykańską policję.

Niedawno pisaliśmy, że 45-letni Liu, którego majątek szacowany jest obecnie na 7,5 mld USD, trafił do aresztu w Minneapolis w piątek późnym wieczorem, a opuścił go w sobotę po południu. Podawano wówczas, że jego zatrzymanie związane było z podejrzeniem "popełnienia przestępstwa seksualnego". JD.com szybko wydało komunikat, w którym ogłosiło, że prezes spółki został fałszywie oskarżony. Policja informowała, że dochodzenie wciąż trwa.

Liu Qiangdong
Zobacz więcej

Liu Qiangdong fot. Bloomberg

Ponieważ nie nałożono na niego żadnych ograniczeń przemieszczania, Liu wrócił już do Chin. Akcje jego spółki taniały, a ich kurs spadł we wtorek najniżej od 18 miesięcy.

Earl Gray, prawnik chińskiego miliardera powiedział, że nie spodziewa się postawienia mu żadnych zarzutów.

- Nie ma wiarygodnych dowodów, że zrobił on coś złego – powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu