USA: Cisco wywołało wyprzedaż na Nasdaq

06-08-2003, 17:18

Amerykańskie giełdy rozpoczęły notowania niewielkimi zmianami głównych indeksów. Na rynku spółek nowych technologii nastroje popsuł Cisco Systems zapowiadając niewielki wzrost sprzedaży w obecnym kwartale. Dow Jones utrzymuje się w pobliżu wartości ostatniego zamknięcia.

Przy braku istotnych danych makro uwaga inwestorów skupiona jest na wiadomościach przekazywanych przez spółki. Po wczorajszej sesji o wynikach czwartego kwartału rozrachunkowego poinformował Cisco Systems, potentat rynku komputerowego sprzętu sieciowego. Rozczarowanie inwestorów wywołała wiadomość, że spółka spodziewa się niewielkiego wzrostu sprzedaży w kolejnym kwartale, zarówno w porównaniu z wynikiem poprzednich trzech miesięcy, jak i z pierwszym kwartałem ubiegłego roku. Kurs Cisco spada o ponad 6 proc.

Wśród spółek ze średniej Dow Jones kolejną sesję mocno tanieją akcje Hewlett-Packarda. Tanieją wyraźnie papiery także innych przedstawicieli branży komputerowej, m.in. Gateway i Apple. Przed spadkiem bronią się na razie Sun Microsystem i Microsoft. Kurs tego ostatniego spadał w pierwszych minutach notowań, co wiązało się z informacją o żądaniach władz Unii Europejskiej stawianych spółce oraz grożącej jej karze.

W dobrych nastrojach powinni być akcjonariusze spółek branży finansowej. Po serii pozytywnych rekomendacji drożeją akcje American Express, Merrill Lynch, Morgan Stanley i Lehman Brothers.

Drożeją mocno akcje Home Depot. Analitycy UBS napisali w ostatnim raporcie, że spółka została w ostatnim czasie zbyt mocno przeceniona a inwestorzy nie docenili skali przeprowadzonej przez nią restrukturyzacji.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / USA: Cisco wywołało wyprzedaż na Nasdaq