USA: Co najmniej jedna osoba wygrała w loterii Mega Millions

PAP
opublikowano: 31-03-2012, 09:05

Szczęśliwy kupon w amerykańskiej loterii Mega Millions o rekordowej wartości 640 mln dolarów został kupiony w stanie Maryland w pobliżu Waszyngtonu - poinformowała w sobotę nad ranem telewizja MSNBC.

Na razie nie wiadomo, czy zwycięzca jest jeden i czy będzie musiał podzielić się z innymi szczęśliwcami.

Szansa na rekordową wygraną wzbudziła w wielu Amerykanach żyłkę hazardu, choć szansa na wygraną wynosiła 1 do 176 milionów. Ogromne rzesze ludzi w 42 stanach obstawiały szczęśliwe liczby, licząc na zwycięstwo, największe we wszystkich loteriach na świecie.

Szczęśliwe liczby to 2, 4, 23, 38, 46 i numer dodatkowy ponownie 23.

Wygrana może być wypłacona w ratach przez kolejne 26 lat, lub jednorazowo w postaci czeku na 389 mln dolarów. Należy przy tym pamiętać, że od wygranej odliczany jest podatek wynoszący około 40 procent.

Największa wygrana do tej pory w stanie Maryland wyniosła 24 mln dolarów i została wypłacona w 2008 roku. Z kolei największa wygrana w całej loterii Mega Millions to 390 mln dolarów, która w 2007 roku została podzielona pomiędzy dwóch szczęśliwców.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / USA: Co najmniej jedna osoba wygrała w loterii Mega Millions