USA: FDA bada przypadki śmierci dzieci po kuracji Tamiflu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 17-11-2005, 18:19

Amerykański Urząd Kontroli Leków i Żywności (FDA) zwrócił się do szwajcarskiego koncernu Roche o dodatkowe informacje w sprawie śmierci 12 dzieci, poddanych kuracji lekiem przeciwwirusowym Tamiflu.

Amerykański Urząd Kontroli Leków i Żywności (FDA) zwrócił się do szwajcarskiego koncernu Roche o dodatkowe informacje w sprawie śmierci 12 dzieci, poddanych kuracji lekiem przeciwwirusowym Tamiflu.

    W opublikowanym w czwartek raporcie FDA wyrażono opinię, że przyczyna zgonu tych dzieci "jest wyjątkowo trudna do zinterpretowania". Nie podano żadnych bliższych informacji.

    Tamiflu jest powszechnie uważany za najbardziej obiecujący lek w razie pandemii ptasiej grypy.

    FDA jest też "zaniepokojona" informacjami o 32 "incydentach psychiatrycznych" u dzieci, które były leczone Tamiflu, takich jak halucynacje i nienaturalne zachowania.

    Według FDA większość takich przypadków zgłosiła Japonia.

    W oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej FDA firma Roche zapewnia, że nie zanotowano zwiększonej śmiertelności ani wzrostu liczby incydentów psychiatrycznych u pacjentów leczonych Tamiflu w porównaniu z ogółem chorych na grypę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane