USA: fiasko prac komisji ds. redukcji długu

MD
opublikowano: 03-12-2010, 18:29

Działająca przy prezydencie Baracku Obamie komisja pracująca nad planem obniżenia długu USA o 3,8 bln USD nie zdołała uchwalić projektu, którym miałby zająć się Kongres.

W głosowaniu, które przeprowadzono w piątek, za projektem opowiedziało się 11 członków komisji, a przeciw 7. Aby trafił on do Kongresu wymagane było uzyskanie 14 głosów. Pięciu z sześciu senatorów opowiedziało się za projektem, pięciu z sześciu członków Izby Reprezentantów opowiedziało się przeciw. Członkowie komisji z Partii Demokratycznej sprzeciwiali się propozycjom cięć w systemie opieki społecznej i zdrowotnej realizowanym przez Medicare i Social Security. Republikanie sprzeciwiali się natomiast wzrostowi podatków. Realizacja propozycji komisji oznaczałaby zmniejszenie rocznego deficytu budżetowego do ok. 400 mld USD w 2015 roku. W tym roku ma on wynieść 1,3 bln USD.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu