PB Po Godzinach
Partnerem cyklu EKO jest logo Provident

USA: Floyd Mayweather i DJ Khaled zapłacą 750 tys. USD za naruszenie prawa finansowego

opublikowano: 30-11-2018, 07:26

Bokser Floyd Mayweather Jr i producent muzyczny DJ Khaled poszli na ugodę z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Zapłacą ponad 750 tys. USD, bo nie ujawnili, że dostali pieniądze za promocję ofert ICO.

SEC ogłosił zawarcie ugody z celebrytami. Wcześniej zarzucał im naruszenie prawa finansowego przez nie podanie do publicznej wiadomości, że otrzymali pieniądze za udział w promocji ofert ICO, polegających na zbieraniu od inwestorów pieniędzy na realizację projektów związanych z kryptowalutami i blockchainem.

Floyd Mayweather Jr.
Floyd Mayweather Jr.
Valery Sharifulin/TASS

SEC ujawnił, że Mayweather dostał 300 tys. USD za promocję trzech ICO, w tym przeprowadzonej przez Centra Tech, spółkę z Miami, którą w kwietniu Komisja oskarżyła o oszustwo. Ta sama spółka zapłaciła 50 tys. USD za takie same usługi DJ Khaledowi.

SEC poinformował, że DJ Khaled odda otrzymane 50 tys. USD, a także zapłaci 100 tys. USD grzywny i odsetek. Mayweather ma oddać otrzymane 300 tys. USD i zapłaci 300 tys. grzywny i odsetek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane