USA: Gabinet Obamy ocenia półrocze rządów

PAP
opublikowano: 01-08-2009, 06:55

Prezydent Barack Obama, wiceprezydent Joe Biden i inni członkowie rządu USA spędzają weekend na ocenie pierwszego półrocza tej administracji i planowaniu następnych posunięć politycznych - poinformował rzecznik Białego Domu Robert Gibbs.

Spotkanie rozpoczęło się w piątek wieczorem. W sobotę odbędą się następne sesje, w których prezydent nie weźmie już udziału.

Jak przypomniał Gibbs, niemal każdy amerykański prezydent od czasów Dwighta Eisenhowera organizował takie spotkania.

Dyskusja będzie prawdopodobnie w dużym stopniu poświęcona gospodarce - komentuje agencja AP.

W piątek departament handlu USA poinformował, że amerykański PKB skurczył się w drugim kwartale tego roku zaledwie o jeden proc.; analitycy oczekiwali, że będzie to około 1,5 proc.

Jest to, jak na razie, najbardziej wyraźny znak, że Stany Zjednoczone wychodzą z recesji.

Obama przypisuje tę poprawę reakcji gospodarki na pakiet pomocowy o wartości 787 mld dol., którego przyjęcie przez Kongres administracja przeforsowała tuż po objęciu urzędu przez prezydenta.

"Ten i inne trudne, lecz ważne kroki, które podjęliśmy przez ostatnich sześć miesięcy pomogły nam wyhamować recesję" - powiedział Obama

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane