USA: giełdowe indeksy wciąż wskazują umiarkowane spadki

26-09-2003, 20:22

Amerykańskie giełdy wciąż umiarkowanie spadają. Od początku notowań wartości indeksów zmieniają się jednak w dość ograniczonym zakresie. Inwestorzy wciąż nie są zdecydowani, w którą stronę pójdą w najbliższym czasie rynki. Kolejne dane makro nie dają jednoznacznego obrazu sytuacji gospodarczej.

W piątek inwestorzy dowiedzieli się, że w drugim kwartale gospodarka rosła w tempie 3,3 proc. Wcześniejsze przybliżenia były niższe. Pozytywny wydźwięk tej informacji osłabia zarówno to, że znaczny wpływ na wynik miało gwałtowne zwiększenie wydatków państwa w związku z toczącą się wojną w Iraku, jak i to, że dane odnoszące się do późniejszego okresu nie są już tak korzystne. W tym tygodniu okazało się, że w sierpniu wbrew oczekiwaniom spadły zamówienia na dobra trwałego użytku. W piątek podano także, że wskaźnik nastrojów konsumentów, ustalany przez Uniwersytet w Michigan, spadł już trzeci miesiąc z rzędu. Do tego bardziej niż oczekiwano.

Wśród blue chipów notowanych w ramach średniej Dow Jones nadal najmocniej tanieją akcje Eastman Kodak. Wyprzedaż wiąże się z obniżeniem przez spółkę o 70 proc. wysokości dywidendy. Najmocniej drożeją papiery AT&T.

Nadal wyraźnie spada cena akcji Motoroli. Spółka nie zdąży dostarczyć na rynek najnowszego modelu aparatu w sezonie świątecznym. Twierdzi tak zarówno The Wall Street Journal, jak i operator komórkowy Verizon Wireless.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / USA: giełdowe indeksy wciąż wskazują umiarkowane spadki