USA: Hewlett-Packard dał sygnał do realizacji zysków

20-08-2003, 16:40

Na amerykańskich giełdach dominuje podaż. Znaczny wpływ na pogorszenie nastrojów miało rozczarowanie kwartalnymi wynikami Hewlett-Packard, drugiego producenta PC-tów na świecie. Spodziewając się spadków część inwestorów zdecydowała się na realizację zysków w czasie dzisiejszej sesji. Widać to m.in. w przypadku notowań Microsoftu, który tanieje po wczorajszym wyraźnym wzroście.

Hewlett-Packard jest najmocniej taniejącą spółką wśród blue chipów notowanych w ramach średniej Dow Jones. Jego kurs spada o kilkanaście procent. Kwartalny zysk spółki był wyższy niż przed rokiem, okazał się jednak niższy niż prognozowali analitycy.

Kiepskie wiadomości przekazane przez Hewlett-Packarda wywołały zwiększoną podaż akcji jego największego rywala, Della.

Usunięcie Disney Co. z listy spółek rekomendowanych przez Smith Barney spowodowało zwiększoną podaż jego akcji. Spadek kursu koncernu medialnego ustępuje wielkością jedynie przecenie wspomnianego Hewlett-Packarda i Microsoftu.

Spada cena akcji Pfizera, największego na świecie koncernu faramceutycznego. Inwestorzy obawiają się, że Bayer i GlaxoSmithKline odbiorą mu cześć rynku w związku z dopuszczeniem do sprzedaży w USA ich leku wzmacniającego potencję, Levitry. Viagra Pfizera miała dotąd praktycznie monopol w tym segmencie rynku leków.

Na rynku spółek nowych technologii powodów do zmartwienia nie mają akcjonariusze Network Appliance. Producent systemów przechowywania i obróbki danych poinformował o 67 proc. wzroście kwartalnego zysku. Wynik sprzedaży okazał się już ósmy raz z rzędu wyższy niż poprzednich trzech miesiącach.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / USA: Hewlett-Packard dał sygnał do realizacji zysków