USA: indeks cen domów S&P/Case-Shiller pozytywnie zaskoczył

Indeks cen domów S&P/Case-Shiller zarówno dla 10 jak i dla 20 metropolii wyniósł w listopadzie nieco więcej niż prognozowali analitycy.

Konsensus rynkowy w przypadku 10 największych metropolii w Stanach Zjednoczonych wyniósł 5,2 proc. w ujęciu rocznym, a w przypadku 20 metropolii 5,7 proc.

Tymczasem ceny domów wzrosły w listopadzie nieznacznie więcej, bo w przypadku 10 metropolii wzrost wyniósł 5,3 proc., wobec 5 proc. przy poprzednim odczycie, a w 20 metropoliach było to 5,8 proc., wobec 5,5 proc. w październiku.

Indeks stworzony jest na podstawie zgromadzonych danych o rzeczywistych cenach sprzedaży domów jednorodzinnych w poszczególnych rejonach USA. W chwili odsprzedaży domu, po miesiącach lub latach, nową cenę sprzedaży porównuje się ze starą ceną i tworzona jest tzw. para sprzedaży. Indeks powstaje z różnic wartości we wszystkich parach sprzedaży z danego regionu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / USA: indeks cen domów S&P/Case-Shiller pozytywnie zaskoczył