USA: indeks Nasdaq osiągnął najwyższą wartość od 5 miesięcy

Administrator
09-01-2002, 20:16

Coraz lepsze nastroje panują na giełdach w USA. Indeks Nasdaq skoczył na najwyższy od 6 miesięcy poziom. Doprowadziły go tam przede wszystkim akcje producentów oprogramowania. To efekt informacji z Niemiec, gdzie SAP zanotował lepszą od prognoz sprzedaż za 2001r. Po 8 proc. zyskują udziałowcy Oracle i Siebel Systems.

Coraz lepsze nastroje panują na giełdach w USA. Indeks Nasdaq skoczył na najwyższy od 6 miesięcy poziom. Doprowadziły go tam przede wszystkim akcje producentów oprogramowania. To efekt informacji z Niemiec, gdzie SAP zanotował lepszą od prognoz sprzedaż za 2001r.

Po 8 proc. zyskują udziałowcy Oracle i Siebel Systems. Obok wieści z Europy, papiery te wzmocniły pozytywne rekomendacje. Daleko z tyłu pozostaje kurs Microsoftu, który martwić się musi głównie o rozwiązanie problemów prawnych.

Mocno w górę idzie kurs Cisco, lidera na rynku infrastruktury sieciowej. John Chambers, prezes spółki zapowiedział zwiększenie udziału w rynku w obecnym kwartale.

Dobre nastroje panują wśród producentów półprzewodników. Przyczyniło się do tego podniesienie przez analityków z SG Cowen rekomendacji dla Intela, największego producenta procesorów, oraz kolejny wzrost sprzedaży azjatyckiego Taiwan Semoconductor.

W sektorze finansowym najlepszą inwestycją są akcje banku Merrill Lynch. Spółka obniżyła szacunki wyniku za ostatnie 3 miesiące, ale rynek korzystnie odebrał redukcję zatrudnienia o 9 tys. osób. Analitycy z J.P.Morgan podnieśli z tego powodu rekomendację dla największego pośrednika na rynku papierów wartościowych.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / USA: indeks Nasdaq osiągnął najwyższą wartość od 5 miesięcy