USA: inwestorzy czekają na Fed i wystąpienie Busha

Administrator
opublikowano: 28-01-2002, 22:04

Sesje na giełdach w USA toczyły się w poniedziałek w atmosferze niepewności co do decyzji w sprawie stóp procentowych, którą podejmie Fed na rozpoczynającym się we wtorek posiedzeniu. Niepewność nie sprzyja wzrostom kursów, indeksy obu rynków przez większą część sesji utrzymywały się poniżej poziomu ostatniego zamknięcia. Nastroje na giełdach w USA były dość mieszane.

Sesje na giełdach w USA toczyły się w poniedziałek w atmosferze niepewności co do decyzji w sprawie stóp procentowych, którą podejmie Fed na rozpoczynającym się we wtorek posiedzeniu. Niepewność nie sprzyja wzrostom kursów, indeksy obu rynków przez większą część sesji utrzymywały się poniżej poziomu ostatniego zamknięcia.

Nastroje na giełdach w USA były dość mieszane. Poprawiła je z pewnością wiadomość o znacznym wzroście sprzedaży domów w grudniu oraz podwyższenie rekomendacji papierów największych spółek, m.in. General Motors i Forda przez analityków Morgan Stanley czy Cisco Systems i Texas Instruments przez Credite Suisse First Boston. Pogorszyły je wiadomości o kiepskich kwartalnych wynikach American Express czy ogłoszeniu bankructwa przez Global Crossing.

Choć pod koniec notowań indeksy znów zaczęły rosnąć, rynek wyraźnie czeka na kolejne sygnały o stanie gospodarki. Poza spodziewaną w środę decyzją Fed duże znaczenie będzie miało wtorkowe przedstawienie przez prezydenta Busha w Kongresie Raportu o Stanie Państwa. Nie można zapomnieć i o tym, że jeszcze w tym tygodniu przedstawi wyniki 15 proc. spółek z indeksu S&P 500 oraz 7 spółek z indeksu Dow Jones.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / USA: inwestorzy czekają na Fed i wystąpienie Busha