USA: inwestorzy czekają na kolejne wieści z Iraku

opublikowano: 04-04-2003, 21:56

Na amerykańskich giełdach nadal panują mieszane nastroje. Popyt jest słaby. Podaż widoczna tylko na rynku spółek technologicznych. Inwestorzy pozbywają się akcji w związku z najnowszymi niekorzystnymi wiadomościami dotyczącymi spółek, kolejnymi słabymi danymi makroekonomicznymi oraz oczekiwaniem na dalsze wydarzenia w Iraku.

Pogorszenie nastrojów inwestorów widoczne jest szczególnie na rynku spółek technologicznych. Przecenę papierów producentów oprogramowania wywołał Peoplesoft. Zapowiedział on, że w pierwszym kwartale jego zyski i przychody będą niższe prognozowano. W dół poszły niemal równocześnie ceny akcji Microsoftu i Oracle.

Tanieją akcje Intela. Według UBS Warburg, największy na świecie producent mikroprocesorów może w rozpoczętym kwartale sprzedać mniej chipów stosowanych w PC-tach. Analitycy obniżyli prognozę przychodów spółki.

Najmocniej przecenionym blue chipem notowanym na NYSE jest Altria Group, do której należy Philip Morris, największy na świecie producent papierosów. Sąd w Illinois zdecydował, że spółka będzie musiała wpłacić do 21 kwietnia 12 mld USD, aby złożyć apelację w sprawie przegranego procesu, w którym zasądzono od niego 10,1 mld USD odszkodowania. Analitycy są zdania, że spółka może zdecydować się na ogłoszenie niewypłacalności.

Wśród amerykańskich blue chipów największym zainteresowaniem cieszą się papiery McDonald’s. W poniedziałek największa na świecie sieć fast-food poinformuje o strategii na najbliższe lata. Ma ona pozwolić jej uniknąć losu znajdującego się obecnie ‘w dołku’ Burger Kinga.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / USA: inwestorzy czekają na kolejne wieści z Iraku