USA: inwestorzy liczą na cięcie stóp po słabych danych makro

opublikowano: 26-09-2007, 15:59

Sesje w USA rozpoczęły się wzrostem indeksów. Znów zadziałała zasada, że kiepskie dane makro przybliżają kolejne cięcie stóp procentowych.

Przed sesją poinformowano, że zamówienia na dobra trwałego użytku spadły w sierpniu w USA o 4,9 proc. To ich największy spadek od stycznia. W lipcu zamówienia wzrosły o 6,1 proc. Bez uwzględniania 11,2 proc. spadku zamówień na środki transportu, sierpniowe zamówienia spadły o 1,8 proc. W lipcu, w tym ujęciu, rosły o 3,4 proc. Dane okazały się gorsze niż oczekiwano, ale to wzmocniło tylko przekonanie, że wkrótce dojdzie do kolejnej obniżki stóp procentowych. 

Na początku sesji rósł kurs General Motors. Powodem była wiadomość o zawarciu przez władze koncernu porozumieniu ze związkami i przerwaniu pierwszego od 37 lat strajku. W górę poszły notowania Chevron. Drugi amerykański koncern naftowy zapowiedział przed sesją wykup własnych akcji za kwotę 15 mld USD. Po wczorajszym kursie oznacza to "zdjęcie z rynku" ok. 163 mln akcji, prawie 8 proc. kapitału.  
MD
 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / USA: inwestorzy liczą na cięcie stóp po słabych danych makro