USA: inwestorzy wciąż nie mają ochoty kupować akcji

Marek Druś
opublikowano: 19-09-2002, 20:27

Na amerykańskich giełdach nie widać szans na powtórzenie scenariusza z poprzedniej sesji, kiedy po minięciu półmetka notowań rynek zaczął niwelować wcześniejsze straty. Jest wręcz przeciwnie, spadki zaczęły się pogłębiać. Dzisiejsza wyprzedaż wiąże się z rozczarowaniem, które wywołała zapowiedź pogorszenia wyników EDS, jednego z największych graczy na rynku usług IT.

Electronic Data Systems zapowiedział pogorszenie wyników trzeciego kwartału. Wywołało to wyprzedaż jego akcji oraz jego największych rywali. Wśród najmocniej przecenionych papierów branży znalazły się akcje IBM. ‘Big Blue’ traci najwięcej spośród innych blue chipów z indeksu Dow Jones. Szacuje się, że 40 proc. przychodów spółki pochodzi ze świadczenia usług serwisowych. Wiadomości przekazane przez EDS wywołały natychmiastową reakcję analityków, którzy obniżyli rekomendacje i prognozy wyników zarówno tej spółki, jak i wspomnianego IBM.

Wśród pozostałych spółek wyraźnymi spadkami kursów wyróżniają się przedstawiciele sektora finansowego. Sygnałem do wyprzedaży ich papierów były słabe wyniki Morgan Stanley. Poza jego akcjami, wyraźnie tanieją także papiery Goldman Sachs, Merrill Lynch, J.P Morgan i Citigroup.

Tanieją również akcje Coca-coli i PepsiCo., których rekomendacje obniżyli analitycy UBS Warburg, oraz koncernu tytoniowego Philip Morris, negatywnie ocenianego przez Salomon Smith Barney.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / USA: inwestorzy wciąż nie mają ochoty kupować akcji