USA już nie takie sexy jak Europa

MWIE, Businessinsider.com
opublikowano: 09-08-2010, 17:46

Jeszcze dwa miesiące temu przeważały opinie, że Europa to najmniej atrakcyjny region do inwestowania, a euro czeka upadek. Teraz to dolar słabnie z dnia na dzień, amerykańskie akcje nie nadążają za europejskimi, a popyt na amerykańskie obligacje skarbowe już nie winduje ich cen bez opamiętania.

Skąd taka zmiana nastrojów? Wiele tłumaczy fakt, że dane makro napływające z gospodarki amerykańskiej regularnie zawodzą inwestorów, podczas gdy Europa trzyma się dużo lepiej, niż można było oczekiwać.

USA już nie takie sexy jak Europa

Indeks zaskoczenia danymi makroekonomicznymi w USA i strefie euro
Źródło: Morgan Stanley „European Strategy”

Podsumowanie danych ze strefy euro i USA przynosi najnowszy raport banku Morgan Stanley „European Strategy”. Jak się okazuje, w ostatnich trzech miesiącach dane ze strefy euro przyniosły najwięcej pozytywnych niespodzianek od ponad trzech lat. Z kolei dane z USA zawodziły najbardziej od wiosny zeszłego roku.USA już nie takie sexy jak Europa

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Businessinsider.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / USA już nie takie sexy jak Europa